İzmir Efsaneleri (İzmirim, #44) Yaşar Ürük

ISBN:

Published: April 2012

208 pages


Description

İzmir Efsaneleri (İzmirim, #44)  by  Yaşar Ürük

İzmir Efsaneleri (İzmirim, #44) by Yaşar Ürük
April 2012 | | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 208 pages | ISBN: | 7.75 Mb

Bir kentin tarihini, coğrafyasını, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha binMoreBir kentin tarihini, coğrafyasını, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür.

Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister.Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir duyarlıkla yaklaşır kentine. Çevresine gönül gözüyle bakar. Kendisini değişik insanların yerine koyar, onların yüreğiyle de hissetmeye çalışır, öylece yazar… Yazar yazdığı zaman, birçok kimse o yazıda kendi duygularını, düşünüp de söyleyemediklerini bulur.

Kendisinden önce yazılmış olanları da anımsamak ister…Bu düşünceden yola çıkarak, İzmir’in semtlerini, ilçelerini ve efsanelerini İzmirli farklı edebiyatçı – yazarlar kaleme aldı. Okurla buluşan İzmirim kitap dizisi, hem İzmir için bir ilk olması hem de İzmir’in köklü kent halk kültürüne bir armağan olması açısından yüksek değer taşımaktadır.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "İzmir Efsaneleri (İzmirim, #44)":


lailyqaisyirah.com

©2009-2015 | DMCA | Contact us